Po krátkych experimentoch v prísnych laboratórnych podmienkach sa potvrdila šokujúca teória, že v akustike sa nedá deliť dvoma. Uvedieme si zopár príkladov z praxe, z ktorých vyplýva odvážne tvrdenie, že v akustike po delení dvoma nastanú problémy.
Roky sme verili, že žiarovky vyžarujú svetlo, ale najnovšie poznatky ukazujú, že je to inak. Žiarovky nevyžarujú svetlo; nasávajú tmu, a preto ich nazývame tmosáky. Teória tmosákov a ich existencia dokazujú, že tma je hmotná a je ťažšia ako svetlo.
Tento príspevok je taký krátky, že je veľmi ťažké napísať k nemu krátky a výstižný úvod. Preto sa o to ani nepokúšam: našiel som to na webe a preložil.
Rozpory v rozprávke O Červenej Čiapočke
Motto: Rozprávku treba vnímať citmi ako boj dobra so zlom a nezamýšľať sa nad dejom. Dej, fabula, je mätúca, rozporuplná a tak trochu navyše. (A. A. Grimmová, manželka staršieho z bratov Grimmovcov)
Význam pásu cudnosti bol objavený dlho po vynáleze tohto praktického módneho doplnku. Môžeme len dúfať, že nie príliš neskoro.
Aj vy ste už asi mali kliešťa. Je to nepríjemné, a vždy je tu isté riziko infekcie dosť nepríjemnými chorobami. Ale ako sa ho (kliešťa) zbaviť? Nejde ani tak o to, že by neexistovali návody na vyťahovanie kliešťov. Naopak. Je ich príliš veľa. Udusiť masťou a potom vytočiť v smere hodinových ručičiek, alebo ho utopiť v oleji a potom vytočiť v protismere hodinových ručičiek? Prípadne topiť ho v oleji a potom ho vytočiť v smere hodinových ručičiek? Natrieť mydlom, a potom vytočiť? Alebo ho len chytiť a vytrhnúť? Ako zabezpečiť, aby v rane nezostala jeho hlavička?